+40 720 110 202 sportsuportit@gmail.com
Place Bib Name Gender Club Laps Lap1 Lap2 Lap3 Lap4 Time
Inot 10 k
Female Under 20
1. 2 Bianca Balta F CSS Gloria ARAD 4 40:59.05 44:12.90 46:34.70 49:00.22 3:00:46.86
Female 20-29
1. 24 Helga Demeny F 4 43:37.88 47:06.05 48:43.99 48:54.73 3:08:22.63
Female 40-49
1. 13 GHIURCO Monica F 4 49:50.83 53:26.02 56:20.48 56:27.95 3:36:05.28
2. 18 Daniela Lavinia Torok F Clubul Sportiv Tibiscus Timiso 4 56:03.60 1:03:14.88 1:05:02.31 1:07:48.59 4:12:09.36 +36:04.08
Male 20-29
1. 17 Alex Toma M Bucharest Sport Club 4 33:48.08 34:27.68 35:35.53 35:36.06 2:19:27.35
DNF 14 Bogdan Muresan M Murrysan 2 34:36.91 43:24.63 1:18:01.53 2 LAP
Male 30-39
1. 15 Sever Olteanu M Fresh Energy 4 36:05.41 40:27.16 43:34.99 43:30.11 2:43:37.66
2. 1 Reus Alin M Orca Swim&Tri 4 37:12.82 41:21.33 45:42.05 49:22.12 2:53:38.30 +10:00.64
3. 3 Zoltán Gábor Barta M DNF Racing 4 48:24.62 50:26.79 53:49.22 52:44.76 3:25:25.38 +41:47.72
4. 23 Florin Stoicescu M 4 56:06.60 1:00:53.23 1:02:29.54 1:02:23.77 4:01:53.14 +78:15.48
Male 40-49
1. 12 Constantin Macovei M 4 39:01.96 42:22.97 44:27.16 45:19.99 2:51:12.06
2. 8 Mihai Vladimir Holban M Delfinul Bucuresti 4 43:46.29 46:00.28 47:08.48 47:58.52 3:04:53.56 +13:41.50
3. 5 ROMEO DONTU M TRIBEACH 4 44:31.43 46:42.51 48:19.14 48:20.54 3:07:53.60 +16:41.54
4. 20 Waldemar Vaum M Garage Racing 4 46:25.84 50:15.38 50:14.36 53:21.25 3:20:16.82 +29:04.76
5. 11 Geo Iordache M Tribeach Brasov 4 46:50.10 48:52.86 51:49.44 56:09.50 3:23:41.89 +32:29.83
6. 22 László Dorsonszky M Xterra Sport Bihor 4 55:16.06 59:17.79 1:00:46.86 1:00:41.70 3:56:02.40 +64:50.34
7. 10 Ciontu Ionut-Petru M 4 56:08.15 59:53.83 1:02:50.25 1:06:38.94 4:05:31.16 +74:19.10
8. 16 Szilárd Szilveszter M Tigers Team 4 55:11.49 1:00:38.12 1:05:16.84 1:07:00.92 4:08:07.36 +76:55.30
DNF 4 Vasilescu Claudiu M 2 56:55.20 1:04:40.26 2:01:35.46 2 LAP
Male 50+
1. 6 Laszlo Elefant M ORCA 4 40:00.16 41:06.49 42:21.82 43:09.66 2:46:38.13
2. 7 Nitu Florian-Sorel M 4 56:41.43 59:33.55 1:00:52.06 1:03:11.89 4:00:18.92 +73:40.79
3. 21 Dan Vidrean M 4 1:00:05.40 1:02:55.43 1:06:51.41 1:09:24.38 4:19:16.59 +92:38.46
Inot 5 k
Female 20-29
1. 114 Alexandra Pasca F Ego 2 1:29:53.46 31:29.61 2:01:23.07
Female 30-39
1. 115 Alexandra State F Ciucas X3 2 1:14:49.50 1:20:09.90 2:34:59.39
2. 108 Krisztina Hermann F 2 1:15:55.09 1:23:32.80 2:39:27.88 +04:28.49
Female 40-49
1. 106 Alina Dobrescu F Orca 2 54:21.16 1:01:24.48 1:55:45.64
Female 50+
1. 110 Iancu Lia F 2 51:24.56 52:48.52 1:44:13.08
Male 20-29
1. 119 ION Alex M Delfinul Bucuresti 2 32:46.17 34:36.72 1:07:22.89
Male 30-39
1. 117 octavian sorin Stoica M Swimmania 2 38:53.11 40:34.63 1:19:27.73
2. 121 Ovidiu Tirla M Swimathon Oradea 2 44:40.38 46:37.90 1:31:18.28 +11:50.55
3. 57 Sorin Bobeica M 2 47:03.68 50:57.52 1:38:01.20 +18:33.47
4. 104 Baciu Ciprian M Orca 2 57:00.58 1:08:07.40 2:05:07.98 +45:40.25
5. 102 Ionica Alexandru M 2 1:01:52.91 1:06:19.14 2:08:12.05 +48:44.32
6. 111 Paul Manole M Seven Sport Club 2 1:04:05.82 1:10:25.74 2:14:31.55 +55:03.82
7. 118 Catalin Taranu M 2 1:08:01.81 1:12:18.94 2:20:20.75 +60:53.02
8. 116 Dragos State M Ciucas X3 2 1:07:18.05 1:17:37.42 2:24:55.47 +65:27.74
Male 40-49
1. 113 Florin Oltean M 2 49:02.99 52:42.54 1:41:45.53
2. 109 Stelian Hota M Master Ski & Bike 2 49:09.53 54:21.33 1:43:30.85 +01:45.32
3. 103 IOAN CIPRIAN BRISCAN M 2 59:55.00 1:05:32.71 2:05:27.70 +23:42.17
Male 50+
1. 120 Laszlo Sebok M ORCA 2 40:32.79 42:38.81 1:23:11.59
2. 101 Indreas Adrian M 2 55:30.68 1:00:06.86 1:55:37.53 +32:25.94
3. 112 Ionescu Mircea M 2 1:12:29.19 1:23:13.79 2:35:42.97 +72:31.38
Inot 2,5 k
Female Under 20
1. 204 Ariana Roxana Chis F Politehnica Cluj 1 36:12.27 36:12.27
2. 214 Sára Szabó F 1 37:44.32 37:44.32 +01:32.05
3. 218 Iulia Vidrean F 1 54:58.51 54:58.51 +18:46.24
Female 20-29
1. 216 Bianca Veres F 1 1:12:59.76 1:12:59.76
Female 30-39
1. 208 Roxana Gherghel F 1 1:10:08.37 1:10:08.37
2. 205 Andreea Elena Ciobanu F 1 1:24:11.50 1:24:11.50 +14:03.13
Female 40-49
1. 206 Ana-Maria Corpade F Orca 1 1:06:47.62 1:06:47.62
2. 219 Floare Borodi F 1 1:19:30.62 1:19:30.62 +12:43.00
Male 30-39
1. 217 Alex Diaconu M Tri Tribe 1 36:19.39 36:19.39
2. 209 dan ileana M club inot ileana 1 38:58.01 38:58.01 +02:38.62
3. 210 Attila Palfi M 1 43:25.94 43:25.94 +07:06.55
4. 212 Marin Gabriel Rogoz M 1 55:03.75 55:03.75 +18:44.36
5. 211 Rares Pruna M 1 1:00:42.54 1:00:42.54 +24:23.15
6. 215 Victor Nicolae Ulinici M nu se aplica 1 1:02:06.36 1:02:06.36 +25:46.97
Male 40-49
1. 201 Cosmin Babenco M Atena 1 50:54.09 50:54.09
2. 213 CONSTANTIN SURDU M ASP BRASOV 1 55:35.65 55:35.65 +04:41.56
3. 202 Alex Bacali M 1 1:06:56.74 1:06:56.74 +16:02.65
Male 50+
1. 107 BOGDAN DUDAU M ALPIN CLUB CARPATIC 1 50:03.43 50:03.43